Siłą rzeczy im jestem starsza, tym trudniej mnie zaskoczyć i choć zdarzają się wciąż książki, w które angażuje się całą sobą, to coraz trudniej znaleźć mi powieści, których zakończenia nie jestem w stanie przewidzieć. Dobra żona zdecydowanie należy do tej kategorii. To był absolutnie znakomity thriller. Trzymający w napięciu do samego końca, pełen zaskakujących plot twistów, utrzymujący gęstą atmosferę. 

Lila była dobrą żoną. Przynajmniej do pewnego momentu. Być może między nią i Aaronem nie było zbyt wiele namiętności, ale na tyle dużo zrozumienia i wzajemnego wsparcia, że przez wiele lat żyli w zgodzie i względnym spokoju. Aż do momentu, gdy Lila natrafiła na filmy przywołujące przerażające obrazy z jej własnej przeszłości. Filmy, które doprowadziły ją do podjęcia drastycznych decyzji.

Gdy więc pewnego dnia Aaron znika bez śladu nie robi to na kobiecie większego wrażenia. Wydaje się, że tylko ona jedna nie jest zainteresowana tym, by jej mąż szczęśliwie się odnalazł, co automatycznie czyni ją główną podejrzaną w oczach miejscowej policji.

Tak naprawdę już w pierwszych rozdziałach dowiadujemy się kto jest mordercą, bo Darby Kane dosłownie podaje nam rozwiązanie na tacy. Przynajmniej teoretycznie, bo po mocnym wstępie autorka serwuje mnóstwo szczegółów, które totalnie mylą podjęty trop, raz po raz, wyciągając na światło dzienne tajemnice z przeszłości wskazujące na to, że szanowany nauczyciel miał znacznie więcej wrogów niż mogłoby się nam początkowo wydawać. 

Szczególną uwagę zwracają kreacje głównych bohaterek – silnej, a jednocześnie dosyć zimnej i jak się wydaje obojętnej na wszystko Lili oraz Ginny, policjantki próbującej rozwikłać zagadkę tajemniczego zniknięcia. A właściwie zniknięć, bo jak się okazuje Aaron nie jest tu jedyną osobą, która zaginęła bez śladu. W każdym razie to właśnie zderzenie tych dwóch mocnych charakterów daje największy efekt, to na sceny z udziałem tej dwójki czekałam najbardziej.

Rzadko kiedy zdarza nam się z mężem czytać to samo, ale po przeczytaniu Dobrej żony dosłownie wepchnęłam ją w jego ręce, niech to będzie najlepszą rekomendacją!

Darby Kane, Dobra żona, Kraków, Wydawnictwo Znak Crime 2023

wpis powstał we współpracy z wydawnictwem Znak Crime