Nie tak dawno pisałam o tym, że moje starsze dziecko uwielbia wszelkiego typu wyszukiwanki i potrafi spędzić nad nimi naprawdę długie godziny – każda tego typu książka jest więc w naszym domu witana z ogromnym entuzjazmem. A jeśli dodatkowo jej bohaterami są postacie dobrze nam znane – wtedy już sukces murowany.

W wiosce Smerfów zawsze dużo się dzieje. Niebieskie stworki oddają się artystycznym pasjom, zimą szaleją na lodzie i śniegu, rywalizują podczas sportowych igrzysk, zwiedzają dno oceanu i przygotowują się do wyjątkowej nocnej imprezy. Świętują także urodziny Papy Smerfa, robią zapasy na zimę, spędzają wspólnie czas nad rzeką i robią wiosenne porządki w ogrodzie – nie ma czasu na nudę! Na każdej z rozkładówek dzieci będą miały mnóstwo rzeczy do odnalezienia! A to kilka tortów, a to sprzęt sportowy, a to różne zwierzątka. Równie dużo dzieje się w Equestrii – krainie kucyków. Wraz z Twilight Sparkle zajrzymy do gabinetu w Szkole Przyjaźni, Applejack zabierze nas na farmę Sweet Apple, a Rarity na uwielbiany przez nią Manehattan. Będzie też czas na chwilę relaksu w kucykowym SPA i piknik w parku.

Obydwie książeczki są pełne kolorów, a na każdej ze stron naprawdę dużo się dzieje, seria Na tropie będzie więc doskonałym treningiem na spostrzegawczość. Przy okazji to też świetny materiał do nauki i ćwiczenia liczenia. Trochę szkoda, że książki nie zostały wydane w bardziej wytrzymałej formie (mają miękkie okładki i dość cienkie strony), bo starcia sam na sam z naszym najmłodszym (a przy tym bardzo ciekawskim) członkiem rodziny raczej nie byłyby w stanie przetrzymać (część o kucykach została już zresztą nieco zmaltretowana), ale dla starszaka to świetny pomysł na spędzenie dłuższego czasu w ciszy i skupieniu.

Smerfy. Na tropie. Szukaj i znajdź, Warszawa, HarperKids Poland 2021

My Little Pony. Na tropie. Szukaj i znajdź, Warszawa, HarperKids Poland 2021