Mam wrażenie, że za każdym razem, gdy już myślę, że książki dla dzieci nie są w stanie zaskoczyć mnie czymś nowym , twórcy serii Akademia Mądrego Dziecka stają i mówią „tak? No to patrz!”.

Tym razem w ręce najmłodszych czytelników trafiły książeczki ze światełkami – wśród nich Dobranoc, leniwcu oraz Dobranoc, jednorożcu. Lekturę krótkich wierszyków urozmaicają więc małe świecące gwiazdki (w przypadku historyjki o leniwcu) oraz kolorowa tęcza (jak to na jednorożca przystało).

To krótkie książeczki przygotowujące dzieci do snu. Mały, pełen energii leniwiec za nic nie jest gotowy na sen. Do spania układa się natomiast mała pochrapująca cicho małpka, na słodkie sny czeka także mała panda przytulona do mamy i tata tukan z synkiem, a gdy na niebie świecą gwiazdy śpi już ciasno zwinięty wokół gałęzi wąż i wtulony w tatę mały jaguar. Czy małemu leniwcowi uda się też wreszcie wygodnie ułożyć i odpłynąć w senną krainę?

Jednorożec ma problem z zaśnięciem, bo mimo wszelkich starań nie może znaleźć swojej ulubionej przytulanki. Nie widział jej mały narwal, ani różowa lama wołana przez mamę. Swoje maskotki tulą już mały flaming i Dino, gdy wreszcie i jednorożcowi udaje się dostrzec to, bez czego tak trudno było mu zasnąć. Opowieść o małym jednorożcu zdecydowanie skradła serce Luśki. Gdy tylko przewracałam ostatnią stronę książka musiała być czytana od początku. I tak po kilka(naście) razy… Cóż, teraz już wszyscy możemy ją czytać z zamkniętymi oczami. 

Akademia Mądrego Dziecka. Wieczorynka. Dobranoc, leniwcu, Warszawa, HarperCollins Polska 2022

Akademia Mądrego Dziecka. Wieczorynka. Dobranoc, jednorożcu, Warszawa, HarperCollins Polska 2022

wpis powstał we współpracy z wydawnictwem HarperKids Polska