Książki z ruchomymi elementami to coś, co moje małe tygryski zdecydowanie lubią najbardziej (bez względu na wiek, bo młodsza jest absolutną fanką, ale i starszak nadal lubi tego typu książki), a nowości z Akademii Mądrego Dziecka prezentują się wprost fantastycznie. Przyjemne dla oka ilustracje, cudowna kolorystyka i absolutna wisienka na torcie w postaci mieniących się w słońcu elementów. Niesamowite spacery niewątpliwie cieszą oko. 

Podczas niesamowitego spaceru po oceanie spotkamy żółwia prześlizgującego się między skałami, stado delfinów skaczące nad falami, tańczące na balu meduzy i koniki morskie ukryte za pięknie mieniąca się rafą koralową. Spacer po lesie zaowocuje natomiast spotkaniem ze stadem wiewiórek robiących zapasy na zimę, ryczącym jeleniem i jego rodziną, niedźwiadkiem goniącym motyle, a także stado dzików i łasic. 

Tekstu jest mało, ale tak naprawdę ma on drugorzędne znaczenie, bo przecież całą fascynacja skupia się na ruchomych elementach. Tu można coś przesunąć, tam schować, gdzie indziej odkryć nowe elementy. Książeczki z tej serii doskonale sprawdzą się także w roli pierwszych ćwiczących spostrzegawczość wyszukiwanek i podstawy do tworzenia własnych, fascynujących opowieści o świecie zwierząt.

Niesamowity spacer. Ocean, Warszawa, HarperCollins Polska 2022

Niesamowity spacer. Las, Warszawa, HarperCollins Polska 2022

wpis powstał we współpracy z wydawnictwem HarperKids Polska