Nawet nie wiem kiedy to zleciało, ale wakacje niewątpliwie się skończyły. Nic straconego jednak, bo ten miły okres możemy sobie nieco przedłużyć i wybrać się na wakacyjną wycieczkę razem z (jak mniemam) ulubionym bohaterem wielu przedszkolaków i jego rodziną.

PucioNaWakacjach

Tym razem nie w domu, nie w przedszkolu i nie w drodze pomiędzy tymi dwoma obiektami, ale wraz z Puciem, Misią i ich wesołą rodzinką wybierzemy się w nieco dalszą podróż, bo aż na Kaszuby! A tam plaża i morza, a prócz tego i jeziora, i lasy, i łąki… Wszystko, czego tylko zapragniecie. Można więc jak ciocia położyć się w hamaku i poczytać, można pobawić się w wodzie i lepić babki z piasku, poszukać grzybów w lesie albo zrobić sobie piknik. Atrakcji na pewno nie zabraknie, bo w tej części Polski na bohaterów czeka rejs statkiem, wejście na latarnię morską, a nawet wycieczka do skansenu. Będzie miło, rodzinnie i zabawnie, a momentami nawet trochę strasznie, ale nie martwcie się wszystko kończy się naprawdę dobrze.

Ta część przeznaczona jest teoretycznie dla nieco starszych niż mój Bąbel dzieci (ćwiczenia mowy podzielone są na sekcje dla trzy-, cztero- i pięciolatków), ale to zupełnie nie przeszkodziło mu w przeglądaniu książeczki z zachwytem, uważnym słuchaniu o przygodach Pucia i Misi, wskazywaniu różnych rzeczy, pytaniu: Mamo, a to co?!, powtarzaniu ich nazw i odnajdowaniu ich na obrazkach.

Ci, którzy Pucia już poznali, z niecierpliwością czekają na każdą kolejną książkę z jego przygodami, wypatrują ich w zapowiedziach i chwilę po premierze już mają u siebie jego najnowsze przygody. Tych namawiać na zakup Pucia na wakacjach raczej nie muszę. Tym, którzy go jeszcze nie znają albo wciąż wahają się czy zapoznać się powinni mogę napisać tylko jedno: naprawdę nie powinniście już dłużej zwlekać, bo to postać, która wzbudza same pozytywne emocje, a dzieci w jego towarzystwie czują się naprawdę doskonale, doskonaląc jednocześnie swoje umiejętności mowy.

Polecam nie tylko tę część, ale całą serię o Puciu z czystym sumieniem. Myślę, że zarówno dzieci, jak i rodzice będą z niej zadowoleni.

Marta Galewska-Kustra, Pucio na wakacjach, Warszawa, Nasza Księgarnia 2018