Szkicownik szalonego wynalazcy niejednokrotnie cię zaskoczy i rozbawi. Jestem pewna, że większość z zamieszczonych tu udogodnień nawet nie przyszłaby ci do głowy! To książka, dzięki której twoje dziecko (i Ty pewnie też!) nie tylko pozna najlepsze, najdziwniejsze i najbardziej zaskakujące wynalazki, ale też będzie miało okazję stworzyć coś własnego. Niemal na każdej stronie znalazło się miejsce na pomysły małych czytelników.

SzkicownikSzalonegoWynalazcy

Morskie buty pozwalające przeprawić się na drugi brzeg bez zamoczenia stóp, maszyna do wywoływania deszczu, sukienka zamieniająca się w dmuchane siedzisko, dzięki której nie musimy szukać ławki, gdy nasze nogi odmawiają już współpracy, myjnia dla ludzi, kapcie-mopcie dla kotów, które chodząc miałyby jednocześnie myć podłogi czy też kask piwny. Brzmi dziwnie? Ktoś to naprawdę wynalazł! Wynalazł, opatentował i używał. Niesamowite, prawda?

SzkicownikSzalonegoWynalazcy2

Ale znajdziemy tu również informacje na temat rzeczy zupełnie prostych, używanych na co dzień, takich bez których nie wyobrażamy sobie życia, a które też przecież ktoś kiedyś musiał wymyślić. Kiedy powstały pierwsze buty do biegania? Jak odkryto gumę do żucia? Kto wynalazł telefon komórkowy? I kto wpadł na pomysł stworzenia karteczek samoprzylepnych? W książce Adrew Rae i Lisy Regan czekają odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

SzkicownikSzalonegoWynalazcy3

Dodatkowo autorzy zachęcają do wymyślania, rysowania i tworzenia. Opracuj but doskonały, zaprojektuj własny namiot, narysuj swojego transformera, wymyśl słodycze, które zachwycą całą ludzkość. Stwórz niesamowitą zabawkę, wynalazek na niepogodę lub maszynę do czytania w myślach! To tylko niektóre z zadań przygotowanych twórców Szkicownika, ale zapewniam, że każde z nich jest wyjątkowe i z pewnością zajmie Wasze dziecko na dłuuuuższą chwilę.

SzkicownikSzalonegoWynalazcy4

Na końcu Szkicownika szalonego wynalazcy zamieszczono rady, które pomogą w opatentowaniu wynalazku twojego dziecka, wniosek o przyznanie patentu i (oczywiście!) sam patent wydany przez Decyzjusza Niepodważalskiego, więc starania małych wynalazców na pewno zostaną docenione.

To książka, która zaciekawia, pobudza wyobraźnię i kreatywność oraz gwarantuje kilka godzin dobrej zabawy. Idealny prezent na nadchodzący Dzień Dziecka!

Andrew Rae i Lisa Regan, Szkicownik szalonego wynalazcy, czyli najdziwniejsze pomysły na świecie i twoje własne niezwykłe projekty, Warszawa, Nasza Księgarnia 2017